Dünyanın her yerinde on binlerce tüp bebek merkezi olduğu biliniyor. En gelişmiş ülkelerden tutun da gelişmekte olan ülkelere kadar tüp bebek merkezi seçeneklerinin hayli fazla olduğundan hiç şüphe yok.

Peki bu merkezleri birbirinden ayıran özellikleri neler? Hiç düşündünüz mü? Doğru merkez seçimlerinin tedavi şansını gerçekten güzel boyutlara ulaştırarak kişileri mutlu etmeyi başaracağını hiçbir zaman aklınızdan çıkarmamanızda yarar bulunuyor. 

Sperm donasyonu tedavisine ihtiyaç duyduğunuz belirtildi ve nerede yaptıracağınıza karar veremiyorsanız; Kıbrıs’ı ilk seçenekleriniz arasına almanızı öneririz çünkü; gerçekten güzel bir tedavi planlaması yapılmakta. Dünya genelinde görebileceğiniz nadir kalitede tedavilere sahip olan bazı merkezlerin çiftlerin sorunlarını çözerek gebe bir şekilde evlerine gönderdiklerini duymaktayız. Bu açıdan bakıldığında ülkemizde ve diğer dünya ülkelerinde vakit kaybetmek yerine Kıbrıs’ta tedavilerin yürütülmesinin uygun olduğunu söyleyebiliriz. Doğru zamanda yaptıracağınız tedavilerin gerçekten özel sonuçlarla karşılaştıracağını hiçbir zaman aklınızdan çıkarmamanızda yarar bulunuyor. Yumurta donasyonu tedavisi de Kıbrıstaki tedavi seçenekleri arasında bulunuyor. Günümüz şartlarında her türlü derdin bir dermanı her türlü hastalığın bir tedavisi olduğu hiçbir zaman akıllardan çıkarılmamalı. Bu konuda ne kadar titizlenilirse o kadar güzel merkezlerle karşılaşılacaktır. Kıbrıs tüp bebek merkezi seçeneklerinizi incelerken bu hususlara dikkat etmelisiniz. Her merkezin kendi içindeki çalışma dinamiklerine göre farklı kalitede tedaviler uygulayabildiğini unutmayın. Her merkezin aynı olduğu mantığıyla hareket etmek çok da doğru bir tutum olmayacaktır. Kıbrıs tüp bebek alanında iyi bir bölge ancak, bu demek değildir ki Kıbrıs’ta faaliyet gösteren tüm merkezler kusursuz bir tedavi uyguluyor. Her ülke ya da bölgede olduğu gibi Kıbrısta da işini büyük bir ciddiyetle yaparak gebelik oranlarını arttıran global merkezlerin yanı sıra; merdiven altı merkezlerde vardır. Uzmanlığı yeterli olmayan doktorların bulunduğu çok da iyi olmayan merkezlerde çok fazla bir beklentiniz olmamalı. Alanında başarılı bir uzman doktor ve iyi bir merkez bulmak öncelikli görevleriniz arasında bulunmalı. 

Jin. Opr. Dr Mürüde Çakartaş Dağdelen bu alanda kendisini ispatlamayı başarmış isimler arasında. Sizler için en doğru seçimler arasında bulunduğunu aklınızın bir köşesinde bulundurmalısınız.

 

Kıbrıs’taki tüp bebek merkezlerinde modern tıbbın sunduğu son teknoloji kullanılarak birçok tedavi uygulanmaktadır. Bunları tüp bebek tedavisi, cinsiyet seçimi (cinsiyet belirleme), yumurta nakli (yumurta donasyonu), sperm nakli (sperm donasyonu)Devamı...

Hemen Ara