Doğal yollarla bebek sahibi olmayı başaramayan çiftlerin pek çok ülkede kadın doğum bölümleri, tüp bebek uzmanları gibi meslek uzmanlarından yardım alabilmek adına akın akın bu tarz noktalara gittikleri biliniyor.

Bebek elbette evliliğin en tatlı meyvesi ve beklendiği zamanda gelmediği takdirde hemen her çift arasında son derece gergin dakikaların yaşanmasına neden olabilmekte. Evliliği katlanılabilir duruma getiren bebeklerin normal yollarla gelmediği durumlarda alternatif tedavi yöntemleri ile elde edildiği biliniyor. Onlarca yıl öncesinde çiftlerin bu anlamda yararlanabilecekleri tedavi yöntemlerinin bulunmadığı dönemlerden oldukça fazla tedavi yönteminin bulunduğu dönemlere girmiş bulunmaktayız. Bilim ve teknolojideki gelişmelerin sırt sırta vermesiyle birlikte tedavi seçenekleri arttırılmış ve her geçen gün yeni tedavi yöntemleri bulunmuştur. Bu durumda da bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin yararlanabilecekleri tedaviler artış göstermiştir. Herkes için özel gelişmelerin yaşandığı günümüz şartlarında çiftlerin bebek sahibi olabilmeleri çok daha kolay bir duruma ulaşmış durumda. Doğru kliniklerde doğru uzmanların elinde şekillenen tedavi yöntemlerinin gerçek anlamda memnun edici sonuçlarla karşılaştırdığı biliniyor. Böylesi ortamlarda da doğal olarak insanların mutlu olduğu görülüyor. Yıllar içerisinde bebek sahibi olamayan çiftlerin soluğu mahkemelerde alarak aralarında yaşanan gerginlik ve geçimsizlik nedeniyle boşanmak istedikleri dikkat çekiyor. Yeri geldiğinde evliliklerin bitirilmesi ile dahi sonuçlanabilen bu sorunun bir an evvel ortadan kaldırılabilmesi adına alternatif yöntemlerin denenmesinde yarar bulunuyor. Yıllardır doğal yollarla bebek sahibi olamayan çiftlerden kadın taraflı problemlerde yumurta donasyonu tedavisi akıllara gelmekte. Pek çok ülkede yapılabilecek olan bu tedavi yönteminin ülkemizde yasak olduğunu hatırlatmak isteriz.

Yumurta üretimi yeterli olmayan hanımlardan kaynaklanan gebelik problemlerinin önüne geçerek ilk denemelerden itibaren yüksek başarı oranları ile karşılaştıran bir tedavi yöntemi olması elbette yumurtaları sağlıklı donör denilen kadınlardan alınan yumurta hücrelerinden kaynaklanmaktadır. Erkek taraflı bir problemde başarıya ulaştırmayacak bir yöntemdir. Yalnızca gebe kalmak isteyen ancak; yaşı geçmiş menopoza girmiş ya da belirli nedenlerden dolayı yumurta üretimi yeterli olmayan hanımların yararlanabilecekleri bir tedavi yöntemi. Bu anlamda doğru noktalarda yapılması da son derece önemli. Her tedavi yönteminde olduğu gibi bu tedavi yönteminde de son derece ileri noktalara ulaşmayı başarmış klinikler ve uzmanlar bulunuyor. Bu bakımdan doğru kliniklerde doğru uzmanlara kendinizi emanet etmeniz son derece önemli faktörlerden. Yumurta donasyonu fiyatı pek çok faktöre bağlı olarak değişebilecek rakamları içeriyor. Bu bakımdan önceliğiniz alanında başarılı ne yaptığını bilen bir klinik ve uzman bulmak olacaktır. Tedavi olmak için görüşmeye gittiğinizde size fiyatlar hakkında geniş kapsamlı bilgiler vereceklerdir.

Kıbrıs tüp bebek alanında son derece ileri teknolojilerdeki cihazlara, alanında yetişmiş uzmanlara ve donanımlı klinliklere sahip bir ada olma özelliği ile bilinmektedir. Bebek sahibi olmak isteyenler için alternatif tedavi yöntemlerinde bir sınırlama ya da kısıtlamanın bulunmadığı bir ada olması yıllar içerisinde bu alanda markalaşmış isimlerden olmasını sağlamıştır. Bu bakımdan dilediğiniz her an alanında başarılı bir klinikte bebek sahibi olmanız mümkün. Yıllardır denemesine rağmen tek bir çocuk sahibi olamayan pek çok hanımın yöneldiği alternatif yönteminde defalarca denenmesine rağmen başarılı olamaması durumunda yararlanılabilecek tedaviler sona ermiyor. Aksine pek çok yöntem mevcut. Donasyon yöntemi tüp bebekte başarıya ulaşamamış pek çok çift için alternatif tedavi yöntemlerinden. Kadın kaynaklı problemlerden dolayı tercih edilen donasyon Kıbrıs’ta gerçekten özel imkanlarla gerçekleştirilmekte. Erkek kaynaklı problemlerde de alternatif yöntemler mevcut. Bebek sahibi olmak isteyen çiftlere yardımcı olabilecek ne kadar alternatif tedavi yöntemi var ise; yasaksız, kısıtlamasız uygulanan Kıbrıs’ta gerçekten özel imkanlar elde etmeniz mükün. 

 

Kıbrıs’taki tüp bebek merkezlerinde modern tıbbın sunduğu son teknoloji kullanılarak birçok tedavi uygulanmaktadır. Bunları tüp bebek tedavisi, cinsiyet seçimi (cinsiyet belirleme), yumurta nakli (yumurta donasyonu), sperm nakli (sperm donasyonu)Devamı...

Hemen Ara