Tüp bebek merkezlerinin birçoğu Kıbrıs'ta da yer alıyor. Kıbrıs'ta son teknolojinin kullanıldığı ve Türkiye'de yasal olmayan bazı yöntemlerinde rahatlıkla gerçekleştirilebileceği klinikler bulunmaktadır. Kıbrıs tüp bebek hakkında merak edilen 10 soru sayesinde sizlerde bu konu ile ilgili aklınıza takılan bir çok soruya cevap bulabileceksiniz.

 

1. Tüp bebek nedir?

Çocuk sahibi olmak için birçok yöntemin denenmesine rağmen kesin bir sonuç elde edememiş çiftlerin başvuruları üzerine Kıbrıs tüp bebek merkezi çözüm üretmektedir. Tüp bebek yöntemi ile çocuk hasretini dindirmeyi hedefleyen profesyonel ekip öncelikli olarak anneye adet dönemi itibarıyla yumurta geliştirici ilaçlar vermektedir. Tüp bebek tedavisi anne adayından alınan yumurta ve babadan elde edilen spermlerin laboratuvar ortamında birleştirilerek değerlendirilmesine denir.

2. Tüp bebek tedavisi yasal mı?

Türkiye'de de tüp bebek merkezlerinde rahatlıkla uygulayabileceğiniz bu yöntem sayesinde çocuk sahibi olmak sizler için de hayal olmaktan çıkacaktır.

3. Tüp bebek yönteminde cinsiyet seçimi mümkün mü?

Tam olarak yasal olmayan ve gerekli şartlar oluştuğunda tüp bebek yöntemi ile birlikte cinsiyet seçiminin mümkün hale gelebilmesi sağlanıyor. Sağlıklı bir bebek dünyaya getirmek birçok çiftin hayalidir. Aynı zamanda çiftler için cinsiyet seçimi de büyük bir önem taşımaktadır. Bu noktada tercih edeceğiniz firma kalitesi de önemlidir.

4. Tüp bebek tedavisi Türkiye'de uygulanabilir mi?

Tüp bebek tedavisi Türkiye'de başarılı birçok klinik de uygulanabildiği gibi Kıbrıs'ta birçok yöntemle birleştirilerek daha yüksek başarı oranları ile mümkün hale gelmektedir.

5. Yumurta donasyonu ve sperm donasyonu nedir?

Kaliteli yumurta üretebilmek özelliğini kaybetmiş kadınlar için yumurta donasyonu ile çocuk sahibi olabilme imkanı sağlanıyor. Aynı şekilde yaş ve genetik faktörler nedeniyle kaliteli sperm elde edilmeyen erkekler için ve sperm donasyonu ile çocuk sahibi olabilmek mümkün olacaktır.

6. Tüp bebek yönteminin avantajları nedir?

Bebek yöntemi ile çocuk sahibi olmaya çalışan ve yıllarca hasretini çektiğimiz çocuğunuzu kucağınıza alma fırsatı yakalayabilirsiniz. Aynı zamanda yumurta ve sperm donasyonu gerektiğinde uygun donörlerden bu hücrelerin alınmasıyla yine tüp bebek yöntemiyle değerlendirilen yumurta embriyo oluşturularak alıcının rahmine yerleştirilmektedir. Başarı oranı oldukça yüksektir.

7. Anne bebek başarı oranı neye bağlıdır?

Tüp bebek tedavisi için tercih edeceğiniz klinikleri kalitesi bu işte uzmanların çalışıyor olması ve uygun testler için laboratuvar konusunda eksiği olmayan ürünlerin tercih edilmesi en önemli konular arasında yer almaktadır. 1. denemede başarı oranının oldukça yüksek olduğu tüp bebek yöntemi defalarca denenebilir ve çiftlerin çocuk sahibi olmaları sağlanır.

8. Kıbrıs tüp bebek merkezleri hangi olanakları sağlar?

Türkiye'den Kıbrıs'a bebek sahibi olmak için giden çiftler genellikle tatil sezonlarını tercih edebilmektedirler. Bunun dışında tedavi amaçlı gidiyorsanız yapmanız gereken yalnızca sizlere konaklama ve bunun yanında birçok hizmeti birden sağlayabilecek klinikleri tercih etmektir.

 

Kıbrıs’taki tüp bebek merkezlerinde modern tıbbın sunduğu son teknoloji kullanılarak birçok tedavi uygulanmaktadır. Bunları tüp bebek tedavisi, cinsiyet seçimi (cinsiyet belirleme), yumurta nakli (yumurta donasyonu), sperm nakli (sperm donasyonu)Devamı...

Hemen Ara