Cinsiyet tercihi konusunda yapılan araştırmalar, yıllardan beri insanların beklediği sonuçları ön plana getirmiş durumdadır.

Özellikle doğacak bebeğin cinsiyetini önceden belirleme noktasında kullanılan yöntemler, tıbbın gelişmiş avantajlarını göstermektedir. Bu konuda tüp bebek tedavisini ön plana aldığınız zaman, gebelikte cinsiyet seçimi yerine genellikle gebelik öncesinde cinsiyet seçimi çalışması dikkat çekmektedir. 

Yıllar boyunca özellikle tüp bebek tedavi yöntemleri büyük bir hızla gelişiyor ve çeşitlilik gösteriyor. İnsanlar için gayet sağlıklı sonuçları elde etme noktasında, buradaki çalışmaları örnek olarak görmek söz konusu olacaktır. 

 

Gebelikte Cinsiyet Seçimi Mümkün Mü? 

Eğer tüp bebek tedavisi yöntemi ile hamilelik söz konusu oluyorsa, elbette bulunduğunuz yerin kurallarına göre cinsiyet belirleme şansına sahip olabilirsiniz. Kıbrıs’ta bu konuda yıllardan beri önemli çalışmalar yapılmaktadır. Yine de bu çalışmalar neticesinde gebelikte cinsiyet seçimi yerine daha makul bir tercih gözden geçirmek gerekir. Önceden yapılan tercih ile beraber, doğru cinsiyet seçimini bilimin desteklediği şekilde yerine getirmek önemli olacaktır. 

Hamile kaldıktan sonra bir bayanın cinsiyet tercihi konusunda fırsatı söz konusu olmayabilir. Daha önceden yapılan uygulamalarla birlikte verilen kararlar çok daha net ve objektif bir çözüm yaratacaktır. Çok sağlıklı bebeklerin yetişmesi ve insanların bu konuda karar vermesi için, elbette bilimin öncülüğünde hareket etmek gerekiyor. Gebelik sürecinde cinsiyet tercihini yapmak çok mümkün olmasa da gebelik öncesinde yapılan tercih ve fırsatlar insanlara pek çok konuda aydınlatıcı bir imkân yaratmaktadır.

 

Kıbrıs’taki tüp bebek merkezlerinde modern tıbbın sunduğu son teknoloji kullanılarak birçok tedavi uygulanmaktadır. Bunları tüp bebek tedavisi, cinsiyet seçimi (cinsiyet belirleme), yumurta nakli (yumurta donasyonu), sperm nakli (sperm donasyonu)Devamı...

Hemen Ara