2016 Embriyo Dondurma Fiyatları

Bunu Oyla
(1 Oy)

 Kıbrıs’ta embriyo dondurma   tüp bebek merkezlerine ve doktorların yapmış oldukları işlemlere  göre olup 1,000 EURO ile 2,000 EURO arasında değişmektedir. Kıbrıs embriyo dondurma fiyatları içerisinde uçak biletleri, konaklama bedeli ve transfer ücrete dahil yada  eklenmektedir.

Kıbrıs Embriyo transferi nedir?

Embrio transferi, laboratuarda döllenen ceninin (embrionun) jinekolojik muayene masasında rahim  içine bir kateter yardımı ile aktarılması işlemidir.

Kıbrıs Embriyo dondurma  nedir?

Elde edilen kaliteli embriyoların fazla olanlarının uygun saklama koşullarında dondurulmasıdır. Bu işlemin en büyük avantajı; canlı normal embriyoların atılmaması ve tekrar yumurtlatma tedavisine gerek kalmadan sonraki bir siklusta çiftin gebelik elde edebilme şansı olmasıdır.

Normal gelişen embriyo kriterleri nelerdir?

1. gün : 16-20 saat sonra döllenme tespit edilir.

2. gün: 48 saat sonra 3-4 hücreli embriyolar izlenir.

3. gün: 72 saat sonra 6-8 veya daha fazla hücre içeren embriyolar izlenir ve hücreler arası birleşme başlar.

4. günün sabahının  hücre  sayısı net  sayılamamakta, morula dönemine ulaşan embriyolar oluşmaktadır.

5 veya 6. gündeki embriyoya blastokist adı verilir ve hücre sayısı 60’tan fazladır.

Ayrıca embryolarda fragman denilen yabancı cisimcik oranının %20’nin altında olması ve embryoyu oluşturan hücrelerin boyutlarının birbirine yakın olması iyi embryo kriteri olarak kabul edilmektedir.

Embriyo nedir?

Embriyo bir  biyoloji terimidir. Çok hücreli diploid ökaryotlarda, yumurtadan meydana gelen dişi yumurtasının erkek spermiyle döllenmesiyle oluşan yedi günlük genç organizmaya embriyo denilmektedir. Embriyo oluşumunda birinci basamak döllenmedir. Döllenme kısaca dişi üreme hücresi (dişi gamet) ile erkek üreme hücresinin (erkek gametin) birleşmesi olayıdır

Yumurta ve sperm hücrelerinin birleşmesiyle oluşan zigot, çift sarmal DNA  moleküllerini içerir Bitkiler, hayvanlar, ve bazı protistlerde  ZİGOT  mitozla bölünerek çok hücreli canlıyı oluşturur Embriyo terimi, bu gelişimin zigotun bölündüğü zamanla, gelişim basamağının başka basamağa geçmesine kadar olan ilk zamanlarını anlatmak için kullanılır.

Zigot nedir?

Gebeliğin ilk iki haftası süresince gelişmekte olan döllenme ürününe, döllenmiş yumurta (zigot) adı verilir.

Embriyonal dönem nedir?

İnsanlarda, ilk sekiz haftalık gebelik dönemine embriyonal dönem denilir.

Dölüt nedir?

Gebeliğin üçüncü haftası ile beşinci haftası arasında geçen zaman içinde organlar meydana gelir ve bu süre içinde döllenme ürününe embriyo, sekizinci haftadan sonra ise dölüt denir.

Kıbrıs’taki tüp bebek merkezlerinde modern tıbbın sunduğu son teknoloji kullanılarak birçok tedavi uygulanmaktadır. Bunları tüp bebek tedavisi, cinsiyet seçimi (cinsiyet belirleme), yumurta nakli (yumurta donasyonu), sperm nakli (sperm donasyonu)Devamı...

Hemen Ara