2016 Yumurta Donasyonu – Nakli Fiyatları

Bunu Oyla
(4 Oylar)

Yumurta donasyonu (yumurta nakli) fiyatlarından önce, kısaca yumurta donasyonu nedir, hangi işlemler uygulanır, yumurta naklinin başarı oranı nedir, bunlar hakkında birkaç bilgi verelim.

Yumurta Donasyonu (Yumurta Nakli) Nedir?

Yumurta donasyonu, yani yumurta nakli, kendi yumurta hücresiyle üreme olanağı olmayan hastalar için uygulanan bir tedavi yöntemidir. Yumurta nakli işleminde öncelikle anne adayı için bir donör (verici) bulunur. Bir yanda donörün yumurtalarını çoğaltma işlemi yapılırken, diğer yanda anne adayının rahim içi zarı hazırlanır. Aynı zamanda baba adayının da sperm örnekleri alınıp incelenmeye başlanır.

Yumurta Naklinin Aşamaları

Yumurta naklinde, tüp bebek tedavisinde yapılan işlemlerin tamamı uygulanmaktadır. Ancak anne adayının yumurtaları işlevsel olmadığı için, bir yumurta donörüne ihtiyaç duyulmaktadır.

1)Yumurta nakli için donör olan kişinin hazırlanma süreci

Tüp bebek tedavisinde olduğu gibi, yumurta çoğaltma işleminin yapıldığı ve belli bir süre sonra yumurtaların toplandığı aşamadır.

 

2)Yumurtayı alacak olan kişi, yani anne adayının hazırlanması

Anne adayının rahminin, östrojen hormonu ile transfer dönemine kadar hamileliğe uygun duruma getirildiği aşamadır.

 

3)Baba adayının hazırlanması

Baba adayından alınan sperm hücrelerinde herhangi bir işlem yapılmasa da, cinsel bir perhiz uygun görülmektedir.

 

4)Transfer işlemi

Donörden alınan yumurtaların baba adayından alınan spremlerle laboratuvar ortamında birleştirilip anne adayının rahmine yerleştirildiği son aşamadır. İlerleyen dönemlerde anne adayına yapılacak hormon testleri ile hamileliğin durumu kontrol edilir.

Yumurta nakli uygulamasının başarı oranı yaklaşık % 75’tir.

Yumurta Nakli Ücretleri

Yumurta nakli işleminde standart tüp bebek tedavisinin tüm aşamaları uygulandığından, yumurta nakli ücretleri de yapılan uygulamaya, kullanılan ilaçlara ve dozajlarına göre değişmekte olup ortalama 4,500 Euro – 6,000 Euro arasındadır. Konaklama, ulaşım gibi detaylar isteğe bağlı olarak yumurta donasyonu ücreti dahilinde ya da haricinde hesaplanabilir.

Kıbrıs’taki tüp bebek merkezlerinde modern tıbbın sunduğu son teknoloji kullanılarak birçok tedavi uygulanmaktadır. Bunları tüp bebek tedavisi, cinsiyet seçimi (cinsiyet belirleme), yumurta nakli (yumurta donasyonu), sperm nakli (sperm donasyonu)Devamı...

Hemen Ara