Tüp bebek uygulaması son yıllarda çocuk sahibi olmak isteyen bireyler arasında oldukça popüler. Fakat bu uygulama her ülkede izin verilen bir süreç değil. Özellikle sperm donasyonu gibi başlıklar bazı Müslüman ülkelerde etik olarak yanlış geldiği gerekçesiyle yasaklanmıştır.

Günümüzde yakın çevremizde ki ülkeler arasında bu araştırmanın en kapsamlı yapıldığı yer Kıbrıs’tır. Kıbrıs’ın insan odaklı ve bilime önem veren yönetim anlayışı doktorların bu alanda araştırma yapabilmelerine ve gelişmelerine olanak sağlamıştır. Bu sebeple Kıbrıs tüp bebek merkezleri oldukça fazla talep görmektedir. Bir çok çevre ülkeden tüp bebek tedavisi görmek isteyen insanlar sadece bu uygulama için Kıbrıs’a gelir ve kısa süreli olarak yerleşirler.

Kıbrıs’ta tüp bebek fiyatları da diğer ülkelere oranla daha uygundur. Bu sebeple Kıbrıs tüp bebek merkezleri arasında ki rekabette oldukça güçlüdür. Gelen talepler doğrultusunda Kıbrıs tüp bebek merkezi açısından oldukça zengin bir ülke haline gelmiştir. Dünyaca ünlü uzmanlar çalışmalarını yürütmek ve tedavi uygulamak için Kıbrıs’ta tüp bebek merkezi açmışlardır. Şehrin modern duruşu ve insan haklarına karşı olan saygılı tutumu bilim ile ilgilenen uzmanları buraya çekmektedir.

Kıbrıs’taki tüp bebek merkezlerinde modern tıbbın sunduğu son teknoloji kullanılarak birçok tedavi uygulanmaktadır. Bunları tüp bebek tedavisi, cinsiyet seçimi (cinsiyet belirleme), yumurta nakli (yumurta donasyonu), sperm nakli (sperm donasyonu)Devamı...

Hemen Ara