Embriyo Donasyonu Tedavisi

Bunu Oyla
(1 Oy)

Embriyo donasyonu, embriyo nakli olarak da adlandırılan, anne-baba olmak isteyen çiftlerden hiçbir şekilde üremeye uygun yumurta ve sperm hücreleri elde edilemediğinde uygulanan tedavi yöntemidir.

Kıbrıs’ta da embriyo nakli işlemi, modern tıbbın son teknoloji imkanları ile başarılı bir şekilde gerçekleştirilmekte, çocuk sahibi olmak isteyen çiftler için umut olmaktadır. Şunu belirtmemizde fayda var; Kıbrıs’ta embriyo donasyonu tedavisi uygulanan çiftlerdeki başarı oranı, kendi sperm ve yumurta hücresi ile yapılan tedavileri tercih etmiş çiftlerle aynı oranda hatta zaman zaman daha yüksek olmaktadır.

Embriyo Donasyonu (Embriyo Nakli)Aşamaları

Kıbrısta embriyo nakli işlemi 5 aşamadan oluşmaktadır. Bu işlem için seçilen sprem ve yumurta hücreleri ile donörleri, gerekli tüm sağlık testlerinden geçirilmiş ve onaylanmıştır. Gizlilik politikaları gereğince, donörler ve anne-baba adayı arasında hiçbir bilgi paylaşımı yapılmamaktadır.

1.Aşama: Bu aşamada çiftlerin tıbbi geçmişi, varsa önceki tüp bebek deneme süreci hakkında görüşme yapılır. Embriyo donasyonu süreci ve hamilelik dönemi için gerekli olabilecek testler talep edilir.

2.Aşama: Anne-baba adayının fiziksel ve genetik kimliğine uygun olan donörler tespit edilir. Üremeye elverişli olup olmadıkları, kalıtsal hastalığa sahip olup olmadıkları inceleni.

3.Aşama: Tüp bebek tedavisinden farklı olarak, embriyo nakli işlemi için anne adayının yumurtalarına müdahale etmek amacıyla herhangi bir ilaç tedavisi uygulanmaz. Sadece hamileliğe elverişli olması için, rahimi uygun hale getirecek ilaç tedavisi başlatılır.

Eş zamanlı olarak, donör (verici)ün  yumurtalarının artırılması için ilaç tedavisine başlanır. Bu tedavi ortalama 10-12 gün sürmektedir.

4. Aşama: İlaç tedavisinin ardından yeterli olgunluğa ulaşan yumurtalar toplanmaya başlanır. Bu yumurtalar, sperm vericisinden daha önce temin edilmiş olan kaliteli sperm hücreleri ile laboratuvar ortamında birleştirilerek dölleme işlemi tamamlanır.

5.Aşama: Embriyo naklinin son aşamasıdır. Dölleme işleminden 3 veya 5 gün sonra en iyi gelişme gösteren embriyolar anne adayının rahmine transfer edilir. Transfer işlemi kısa süren ağrısız bir süreçtir.

 

Kıbrıs’ta Embriyo Donasyonu Fiyatları

Kıbrıs’ta embriyo nakli ücretleri, uygulanan tedavi ve ilaçların dozajına bağlı olarak olarak, 1500 Euro ile 3000 Euro arasındadır. Fiyatlara ulaşım, konaklama, transfer gibi masraflar dahil edilebilir ya da hariç tutulabilir.

 

Kıbrıs’taki tüp bebek merkezlerinde modern tıbbın sunduğu son teknoloji kullanılarak birçok tedavi uygulanmaktadır. Bunları tüp bebek tedavisi, cinsiyet seçimi (cinsiyet belirleme), yumurta nakli (yumurta donasyonu), sperm nakli (sperm donasyonu)Devamı...

Hemen Ara