Embriyo Dondurma Tedavisi

Bunu Oyla
(1 Oy)

Embriyo dondurma uygulaması, tüp bebek işlemi uygulanan çiftlerde, transfer aşamasında gerekli olandan  fazla sayıda kaliteli embriyo elde edildiği hallerde, anne-babanın onayı ile embriyoların özel yöntemlerle dondurulup saklanması işlemidir. Kıbrıs’ta embriyo dondurma işlemi başarıyla uygulanmaktadır. Dondurulan embriyolar yaklaşık 3 – 5 yıl kadar saklanabilmektedir.

Tüp bebek tedavisinde sayı olarak fazla embriyo elde edildiğinde, tüp bebek işleminde transferin risk taşıması durumlarında transferi sonraya ertelemek için, çoğul gebeliği kontrol almak için Kıbrıs’ta embriyo dondurma işlemi uygulanabilir. Dondurulan embriyolarla sağlanan hamilelik başarı oranı, günümüzde taze embriyolar ile sağlanan hamileliğin başarı oranına neredeyse denktir.

Kıbrıs’ta embriyo dondurma uygulaması, embriyoların aşama aşama dondurularak daha sonra sıvı azot içerisinde yıllarca saklanması esasına dayanır.

Dondurulmuş embriyoların kullanılacağı transfer işlemlerinde, anne adayı sadece rahim içini gebeliğe elverişli hale getirecek basit bir ilaç tedavisine tabi olur. Şartlar olgunlaştığında transfer işlemi tamamlanır.

 

Embriyo dondurma işleminin iki önemli avantajı vardır:

Birincisi, anne-babaya ekonomik ve psikolojik bakımdan fayda  sağlar.

İkincisi de, istem dışı çoğul gebelik olayları için tedbir mahiyetindedir.

 

Kıbrıs’ta Embriyo Dondurma Ücretleri

Embriyo dondurma fiyatları tüp bebek merkezlerimizde ortalama 200 Euro ile 500 Euro arasındadır.

 

Kıbrıs’taki tüp bebek merkezlerinde modern tıbbın sunduğu son teknoloji kullanılarak birçok tedavi uygulanmaktadır. Bunları tüp bebek tedavisi, cinsiyet seçimi (cinsiyet belirleme), yumurta nakli (yumurta donasyonu), sperm nakli (sperm donasyonu)Devamı...

Hemen Ara