PGD Tedavi Süresi

Bunu Oyla
(1 Oy)

Tedaviyi düşündüğünüz tarihten 2 ay önce bizimle iletişime geçmenizi öneriyoruz.

PGD işlemi, IVF sürecinin akabinde embriyoların gelişim süreci ile ilgili olarak yapılan genetik test ile gerçekleştirilmekte olup tedavi süresi ile ilgili tüm detayları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Tedavi anne adayının yumurta geliştirici enjeksiyonları kullanması ile başlamakta ve sürecin takibi ultrason kontrolleri ile sağlanmaktadır, bu enjeksiyonun kullanım süresi yaklaşık olarak 15 gün civarındadır. Bu sürecin bulunduğunuz şehirde gerçekleştirmesinde bir sakınca yoktur.
  • Enjeksiyon süresi tamamlandıktan sonra anne adayı yumurta toplama işleminin yapılması üzere ve baba adayının da sperm örneğini vermek amacı ile merkezimize gelmesi gerekmektedir.
  • Bu işlem sonrasında anne adayının merkezimizden ayrılmasına engel bir durum yoktur, ayrıca babadan alınacak olan sperm örneği için babanın aynı gün gelmesi gerekmemektedir.
  • Yumurta toplama işleminden 5 gün sonra transfer olmak için anne adayının merkezimize gelmesi gerekmektedir ayrıca bu süre zarfında anne adayının hormon ilacı kullanımı da önerilmektedir. Transfer işleminden sonra anne adayının merkezimizden ayrılmasına engel teşkil edecek bir durum yoktur.
  • Transfer işleminden 12 sonra anne adayı kan yolu ile gebelik testi yaptırabilir ve hamile olup olmadığını öğrenebilir. Ancak anne adayı transfer işleminden sonra bazı hormon ilaçlarının kullanımına devam etmelidir. Bu süreç bulunduğunuz şehir üzerinden yürütülebilir bu işlemler için merkezimize gelmenize gerek yoktur.
  • PGD tedavi süresi IVF tedavi süresinden transfer günü için beklenen zaman zarfının daha fazla olması sebebiyle ayrılmaktadır. Bunun başlıca neden ise transfer gününden önce yapılan genetik tarama testidir.
  • Embriyo, yumurta veya sperm bağışı için de PGD işleminin uygulanabilirliği söz konusudur. Bu durumda belirtilmiş olan tedavi basamakları ve süresinde yaşanacak herhangi bir değişiklik olmamakla beraber sadece transfer gününe kadar olan 2 günlük süre 5 gün olarak değişiklik gösterecektir.

Tedaviyi düşündüğünüz tarihin 2 ay öncesinde merkezimiz ile irtibata geçmeniz önerilmektedir

Kıbrıs’taki tüp bebek merkezlerinde modern tıbbın sunduğu son teknoloji kullanılarak birçok tedavi uygulanmaktadır. Bunları tüp bebek tedavisi, cinsiyet seçimi (cinsiyet belirleme), yumurta nakli (yumurta donasyonu), sperm nakli (sperm donasyonu)Devamı...

Hemen Ara