Yumurta Takviyesi (Tandem)

Bunu Oyla
(1 Oy)

Tandem olarak da adlandırılan yumurta takviyesi, yumurta hücresi bulunan ancak üreme için yeterli olamayan, başarı ihtimali düşük anne adaylarında uygulanan yöntemdir. Anne adayının yumurta hücresi ile donörden (verici) alınan yumurta hücrelerinin birlikte, karma olarak kullanıldığı bu uygulama, Kıbrıs’taki tüp bebek merkezlerimizde modern tıbbın sunduğu imkanlarla başarılı bir şekilde yapılmaktadır.

Yumurta Takviyesi Aşamaları

        Kıbrıs’ta yumurta takviyesi işlemi 5 aşamadan oluşmaktadır. Gizlilik politikaları gereğince, anne-baba adayı ile donör arasında hiçbir bilgi paylaşımı olmamaktadır.

1.Aşama: Yumurta takviyesi işlemi yapılacak çiftle görüşülerek gerekli testler talep edilir. Uygulama ve hamilelik sürecini olumsuz etkileyebilecek unsurlar hakkında bilgilendirme yapılır(sigara, alkol vs)

2.Aşama: Anne adayının fiziksel ve genetik kimliğine en uygun olan donör tespit edilerek sağlık taramasından geçirilir.

3.Aşama: Anne adayının rahim içi ve hormonal testi yapılır. Ardından hem anne adayı, hem de donör, sağlıklı yumurta sayısını artırmaya yönelik ilaç tedavisine başlatılır.

İlaç tedavisinden sonraki süreçte anne ve donörün yumurta hücreleri yeterli olgunluğa ulaştığında çatlatma iğnesi aracılığıyla yumurtalar çatlatılarak toplanır.

Toplama işleminin ardından anne adayı, hamilelik sürecine hazırlanması için yeni bir ilaç tedavisine başlatılır.

4.Aşama: Yumurta işleminin yapıldığı gün, baba adayından sperm hücreleri alınır. Kalite bakımından en verimli sperm hücreleri ayrıştırılır. Anne adayı ve donörden alınan yumurta hücreleri ile baba adayından alınan sperm hücreleri laboratuvar ortamında birleştirilerek dölleme işlemi tamamlanır.

5.Aşama: Dölleme işleminden sonraki 3.ya da 5.günde, en kaliteli üç embriyo anne rahmine transfer edilir. Transfer işlemi, acısız ve kısa süre süren bir uygulamadır. Transfer işleminden önce embriyoların gelişimi ve kalitesi hakkında bilgilendirilen anne adayı, hangi yumurtaların transfer edileceğine kendisi karar vermektedir.

Kıbrıs’ta yumurta takviyesi (tandem) işlemi ortalama 1 hafta sürmektedir.

 

Yumurta Takviyesi (Tandem) Fiyatları

        Kıbrıs’ta yumurta takviyesi ücretleri, uygulanan tedaviye ve kullanılan ilaç dozajına bağlı olarak değişmekte ve ortalama …………… ile ………………… Euro arasındadır.

 

Kıbrıs’taki tüp bebek merkezlerinde modern tıbbın sunduğu son teknoloji kullanılarak birçok tedavi uygulanmaktadır. Bunları tüp bebek tedavisi, cinsiyet seçimi (cinsiyet belirleme), yumurta nakli (yumurta donasyonu), sperm nakli (sperm donasyonu)Devamı...

Hemen Ara