Yumurta Donasyonu Tedavisi

Bunu Oyla
(1 Oy)

Kıbrıs’ta yumurta donasyonu, diğer adıyla yumurta nakli, anne-baba olmak isteyen çiftlerde, kendi yumurta hücresi üreme yetisini kaybetmiş bayanlar için uygulanan tedavi yöntemidir. Yumurta nakli, tüp bebeklerimizde başarıyla gerçekleştirilen ve bir çok aile için umut olan yöntemlerdendir. Yumurta donasyonunda, tüp bebek tedavisinden farklı olarak ilaç aracılığı ile anne adayının yumurta gelişimi ya da tedavisi için herhangi bir müdahale yapılmaz; sadece rahim içi şartlar hamileliğe en uygun hale getirilir.

 Yumurta Naklinin Uygulama Aşamaları

1.Aşama: Anne – baba adayı ile görüşülerek gerekli testler talep edilir.

2.Aşama: Anne-baba adayının genetik kimliklerine göre (kan grubu, fiziksel özellikler, etnik köken vs.) en uygun yumurta donörü (verici) tespit edilir, gerekli sağlık taramalarından geçirilir ve donasyon yani yumurta nakli işlemi için gerekli tedavisi başlatılır.

3.Aşama: Anne adayının hamileliği için rahimin uygun hale getirilmesi amacıyla ilaç tedavisi başlatılır. Anne adayının tedavisi ile yumurta donörünün tedavisi eş zamanlı başlatılacağından dolayı, vericinin de yumurta sayısını artırmak için ilaç tedavisi süreci başlayacaktır.

4:aşama: Yeterli olgunluğa erişen yumurtalar, çatlama iğnesi ile çatlatılır ve bu işlemden bir süre sonra vericinin yumurtaları anestezi altındayken toplanır. Eş zamanlı olarak baba adayından alınan sperm hücreleri de sağlık ve yeterlilik bakımından incelenerek, en sağlıklı sperm hücreleri ile en sağlıklı yumurtalar laboratuvar ortamında birleştirilerek dölleme işlemi tamamlanır.

5.Aşama: Dölleme işleminden sonraki 5 gün içinde gelişen embriyolardan en sağlıklı olanları anne adayının rahmine transfer edilir. Bu işlem basit ve acısız uygulanır.

 

Yumurta Donasyonu Gizlilik Protokolü

        Transfer sonrası dönemlerde gerekli testler yapılarak hamilelik durumu kontrol edilir. Kıbrıs’ta yumurta nakli uygulamasında anne-baba adayı ve donöre(verici) ait bilgiler tamamen gizli tutulmaktadır. Birbirleri hakkında bilgilendirme yapılmamaktadır.

        Kıbrıs Yumurta Donasyonu işlemi için seçilen donörler (verici) fiziksel ve genetik bakımdan her türlü yeterliliği incelenerek, hastalık testlerinden geçirilerek seçilen genç bayanlardan oluşmaktadır.

 

Yumurta Nakli Fiyatları

Kıbrıs’ta yumurta donasyonu ücretleri, Kıbrıs tüp bebek merkezlerinin uygulamış olduğu tedaviye bağlı olarak değişmekte, yaklaşık 5000 Euro – 8000 Euro arasında değişmektedir. Ulaşım, konaklama, transfer fiyatları isteğinize bağlı olarak toplam fiyata eklenebilir. 

 

Kıbrıs’taki tüp bebek merkezlerinde modern tıbbın sunduğu son teknoloji kullanılarak birçok tedavi uygulanmaktadır. Bunları tüp bebek tedavisi, cinsiyet seçimi (cinsiyet belirleme), yumurta nakli (yumurta donasyonu), sperm nakli (sperm donasyonu)Devamı...

Hemen Ara